Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu

Twój Parasol – aplikacja mobilna

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 08 maja 2023 18:56

Baner Aplikacja Mobilna ParasolTwój Parasol to aplikacja mobilna dzięki której osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi aplikacja umożliwia dostęp do bazy organizacji oferujących wsparcie.

Aplikacja umożliwia również przesyłanie informacji o zdarzeniach przemocowych do ewentualnego wykorzystania później oraz możliwość kontaktu z wcześniej skonfigurowanym adresem email lub możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego.

W celu zapewnienia dyskrecji użytkowania aplikacji – oficjalną częścią aplikacji jest zestawienie danych pogodowych odpowiednich do lokalizacji.

Więcej: Twój Parasol – aplikacja mobilna

 

Centrum Praw Kobiet serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych, stacjonarnych i zdalnych warsztatach Akademii Mocy Kobiet w okresie 15.05.2023-26.06.2023

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk piątek, 05 maja 2023 18:34

Logo Akademia Mocy Kobiet

Centrum Praw Kobiet serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych, stacjonarnych  i zdalnych warsztatach Akademii Mocy Kobiet w okresie 15.05.2023-26.06.2023:

ON_LINE

Prawny: Alimenty na dziecko- wniosek i kalkulacja

Termin: 15-05-2023 poniedziałek  w godz. 18:00–20:00,

Aktywizacja zawodowa:  Jak przygotować się do zmiany zawodowej?

Warszawa (stacjonarnie):

Rozwój osobisty: Więc chodź, pomaluj swój świat czyli jak dobierać kolory do swojego typu urody.

Termin: 6 czerwca 2023 (wtorek) w godz. 18:00-21:00

Rozwój osobisty/relaksacja: Tu i Teraz-warsztaty doświadczania świadomej obecności, nauka uważności na co dzień.

Termin: 19.06.2023 (poniedziałek) w godzinach 18.00-21:00

Rozwój osobisty/relaksacja: Tu i Teraz-warsztaty doświadczania świadomej obecności, nauka uważności na co dzień.

Termin: 26.06.2023 (poniedziałek) w godzinach 18.00-21:00

 

Więcej: Centrum Praw Kobiet serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych, stacjonarnych i zdalnych warsztatach Akademii Mocy Kobiet w okresie 15.05.2023-26.06.2023

   

Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii „#Rozmawiaj#Reaguj”

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk czwartek, 20 kwietnia 2023 06:05

Kampania STOP wykorzystywaniu seksualnemu Każdego roku tysiące dzieci pada ofiarą przemocy seksualnej. Skrzywdzone dziecko czuje strach i wstyd. Ale to nie dzieci są winne!

Dziecko nigdy nie jest winne wykorzystania seksualnego, zawsze 100 proc. odpowiedzialności jest po stronie sprawcy. Winny jest sprawca, ale także każdy, kto wie, ale nie reaguje. Aby zwiększyć świadomość wśród rodziców i opiekunów, Państwowa Komisji ds. Pedofilii zainicjowała kolejną odsłonę kampanii społecznej „#RozmawiajReaguj”.

Urzędy centralne  i jednostki samorządu terytorialnego otrzymały cyfrowe wersje plakatów kampanii  #RozmawiajReaguj”. Za ich pośrednictwem trafią  do podległych im jednostek, tak aby jak najwięcej osób uwrażliwić na krzywdzenie seksualnie dzieci.

Więcej: Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii „#Rozmawiaj#Reaguj”

   

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 14 kwietnia 2023 10:54

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym Wnioski o pomoc przyjmujemy do 7 maja www.dla-dzieci.spes.org.pl

Więcej: Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

   

Centrum Praw Kobiet serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych, stacjonarnych i zdalnych warsztatach Akademii Mocy Kobiet w kwietniu 2023 roku

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk piątek, 17 marca 2023 13:48

Centrum Praw Kobiet serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych, stacjonarnych i zdalnych warsztatach Akademii Mocy Kobiet w kwietniu 2023 roku:

 

logo Akademia Mocy Kobiet

ON_LINE:

Prawny: Alimenty na dziecko- wniosek, kalkulacja
Termin: 13.04.2023 czwartek w godz. 18:00–20:00, Szkolenie : on-line  
Prowadząca: Aleksandra Kutyma - specjalistka z zakresu prawa rodzinnego i prawa karnego oraz mediatorka w Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej i Centrum Mediacji przy ORA w Warszawie. W swojej praktyce zajmuje się przede wszystkim prawem rodzinnym – rozwodami, podziałami majątku, alimentami czy ustalaniem kontaktów z dziećmi.

Więcej: Centrum Praw Kobiet serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych, stacjonarnych i zdalnych warsztatach Akademii Mocy Kobiet w kwietniu 2023 roku

   

Zaproszenie dla rodzin zastępczych do wzięcia udziału w wakacyjnym pobycie w Trzciance

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk poniedziałek, 06 marca 2023 11:27

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza rodziny zastępcze do wzięcia udziału w wakacyjnym pobycie w Trzciance, organizowanym przez Fundację Podaj Dobro.

 

Zaproszenie dla rodzin zastępczych do wzięcia udziału w wakacyjnym pobycie w Trzciance

 

Więcej: Zaproszenie dla rodzin zastępczych do wzięcia udziału w wakacyjnym pobycie w Trzciance

   

Podpisano umowę na realizację Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej - Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej- edycja 2023

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk środa, 01 marca 2023 10:55

Flaga Polski oraz Godło Polski

Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2023”

Finansowany ze środków państwowego funduszu celowego – Fundusz Solidarnościowy
Wartość dofinansowania – 1 348 830,98 zł,Całkowita wartość zadania – 1 348 830,98 zł

Starosta Powiatu Szydłowieckiego – Włodzimierz Górlicki wraz z Wicestarostą – Anitą Gołosz oraz Skarbnikiem Powiatu – Dorotą Jakubczyk podpisał z Wojewodą Mazowieckim  umowę na  realizację   Programu  Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej - „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej- edycja 2023”. Autorem wniosku do Wojewody oraz koordynatorem realizacji Programu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu.

Celem programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej- edycja 2023”  jest  zwiększenie szans osób niepełnoprawnych na prowadzenie bardziej niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia a co za tym idzie  nadrzędnym celem usług asystencji osobistej jest dążenie do poprawy funkcjonowania osoby niepełnosprawnej w jej środowisku, zwiększenia możliwości zaspokajania jej potrzeb oraz włączenia jej w życie społeczne. Uczestnicy Programu będą mieli możliwość skorzystania z pomocy asystenta m.in. przy:

  • wyjściu, powrocie lub dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie i terapeutyczne, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, społeczne lub sportowe),
  • zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji,
  • załatwianiu spraw urzędowych,
  • nawiązywaniu kontaktu / współpracy z różnego rodzaju organizacjami,
  • korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy itp.),
  • wykonywaniu czynności dnia codziennego.

W ramach programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej- edycja 2023”  z usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej w powiecie szydłowieckim skorzysta 52 osoby niepełnosprawne.  Program będzie realizowany przez 9 miesięcy począwszy  od 10 marca 2023r. Nabór uczestników przeprowadzono w listopadzie 2022r. na etapie sporządzania wniosków do Urzędu Wojewódzkiego. Udział w programie jest bezpłatny.

Więcej: Podpisano umowę na realizację Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej - Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej- edycja 2023

   

Strona 4 z 38