Projekt „CZAS NA ZMIANY ”

Wyjazd aktywizacyjny do „Pracownia Rzeczy Różnych SYNAPSIS” w Wilczej Górze

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 20 czerwca 2018 23:58

Uczestnicy projektu „CZAS NA ZMIANY” 6 czerwca br. zwiedzali przedsiębiorstwo społeczne „Pracownia Rzeczy Różnych  SYNAPSIS” w Wilczej Górze  funkcjonujące w formie Zakładu Aktywności  Zawodowej.  Jest to już drugi wyjazd aktywizacyjny tej grupy, mający na celu upowszechnianie i promowanie idei przedsiębiorstw ekonomii społecznej jako skutecznej formy walki z wykluczeniem społecznym.

Przedsiębiorstwo zatrudnia dorosłe  osoby z autyzmem. Pracownicy  ZAZ-u  w ciągu dnia pracują ale  mają również  przewidziany czas na rehabilitację, terapię, posiłek oraz odpoczynek. Dzięki pracy trenerów i instruktorów pracownicy mimo złożoności swojej choroby tworzą piękne i wartościowe produkty. Doświadczenia zdobyte w Pracowni Rzeczy Różnych są pierwszym etapem na drodze do zatrudniania na otwartym rynku pracy.

Podczas wizyty w „Pracownia Rzeczy Różnych  SYNAPSIS”  uczestnicy projektu obejrzeli działające w przedsiębiorstwie pracownie: drewna, ceramiki, rękodzieła artystycznego oraz pracownię biurową. Z zachwytem oglądali ręcznie robione misy, patery, zegary drewniane i ceramiczne, zeszyty oraz kalendarze i kartki okolicznościowe. Pracownicy Pracowni wykonują również piękną biżuterię oraz oryginalnie zdobione budki dla ptaków.

Uczestnicy wyjazdu z zainteresowaniem wysłuchali informacji o zasadach funkcjonowania ZAZ, uczestniczyli w terapii poprzez ruch oraz w zajęciach arteterapii, na których ozdabiali metodą decoupage wykonywane w zakładzie ceramiczne ozdoby.

Po zwiedzeniu  „Pracowni Rzeczy Różnych” w Wilczej Górze uczestnicy wyjazdu aktywizacyjnego zwiedzali  stolicę a wieczorem obejrzeli spektakl teatralny w teatrze „Capitol”.  Znakomita brytyjska komedia sytuacyjna „Kiedy kota nie ma…”  z aktorską obsadą Katarzyny Skrzyneckiej, Violi Arlak oraz Wojciecha Wysockiego i Jacka  Lenartowicza była doskonałym zakończeniem wyjazdu.

 

Wyjazd aktywizacyjny do „Pracownia Rzeczy Różnych SYNAPSIS” w Wilczej Górze  - zdjęcie 1 Wyjazd aktywizacyjny do „Pracownia Rzeczy Różnych SYNAPSIS” w Wilczej Górze  - zdjęcie 2

Więcej: Wyjazd aktywizacyjny do „Pracownia Rzeczy Różnych SYNAPSIS” w Wilczej Górze

 

Kurs profesjonalnej asystentki sekretarki

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 20 czerwca 2018 23:53

W ramach projektu „CZAS NA ZMIANY” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w dniach 23-30 kwietnia 2018r. odbywało się szkolenie zawodowe. Po konsultacjach z coachem 18 uczestników projektu zdecydowało się wybrać szkolenie Kurs profesjonalnej asystentki/ sekretarki. Miało ono na celu nabycie kompetencji uczestników oraz ich umiejętności by zwiększyć atrakcyjność na rynku pracy.  Szkolenie odbywało się w siedzibie PCPR w Szydłowcu oraz w auli Powiatowego Urzędu Pracy w Szydłowcu. Obejmowało zajęcia teoretyczne oraz praktyczne i było prowadzone aktywnymi metodami pracy, które angażowały wszystkich uczestników. Każdy uczestnik odbył 30 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych oraz indywidualne konsultacje. Kurs kończył się egzaminem teoretycznym, a każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Uczestnikom zapewniono materiały szkoleniowe zapisane w formie elektronicznej na laptopach, które zostały im przekazane na własność.  Uczestnicy kursu z zaangażowaniem uczyli się nowych informacji, wzajemnie się wspierając i  motywując do nauki.

Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 1 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 2

Więcej: Kurs profesjonalnej asystentki sekretarki

   

Wizyta w przedsiębiorstwie społecznym „Gospoda Jaskółeczka” w Radomiu

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 12 kwietnia 2018 23:46

11 kwietnia br. uczestnicy projektu „CZAS NA ZMIANY” w ramach działań aktywizujących odwiedzili przedsiębiorstwo społeczne „Gospoda Jaskółeczka” w Radomiu. Podczas wizyty wiceprezes Stowarzyszenia „Wzajemna Pomoc”  przybliżyła uczestnikom wycieczki zasady działania przedsiębiorstwa społecznego oraz ofertę proponowaną przez gospodę. Uczestnicy wyjazdu z zainteresowaniem obejrzeli fotogramy dokumentujące etapy tworzenia przedsiębiorstwa oraz jego rozbudowy. Na zakończenie wizyty osoby biorące udział w wyjeździe miały okazję skosztować  przysmaków oferowanych przez gospodę.

Po wizycie w  „Gospodzie Jaskółeczka” uczestnicy wyjazdu aktywizacyjnego spacerowali po radomskiej Starówce  a na zakończenie mieli przyjemność obejrzeć nowy film Małgorzaty Szumowskiej „Twarz” prezentowany  w kinie studyjnym „Elektrownia”. Film traktujący o problemach młodego chłopaka, który z dnia na dzień stał się niepełnosprawny poruszał problemy z którymi sami  borykają się na co dzień, dlatego też wywarł na uczestnikach duże wrażenie.

Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 1 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 2

Więcej: Wizyta w przedsiębiorstwie społecznym „Gospoda Jaskółeczka” w Radomiu

   

Klub Lidera

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 26 marca 2018 11:43

21 marca br. odbyły się przedświąteczne zajęcia Klubu Lidera. Na spotkanie przybyli uczestnicy i otoczenie pierwszej i drugiej edycji projektu, każdy z obecnych przygotował coś dobrego aby podzielić się z koleżankami i kolegami. Zajęcia upłynęły w miłej i świątecznej atmosferze, przy suto zastawionym, kolorowym stole. Rozmawiano o zwyczajach i obrzędach związany ze  Świętami  Wielkanocnymi. Uczestnicy zajęć chętnie wspominali  swoje przeżycia związane z bogatą tradycją Świąt Wielkiej Nocy. Nie zabrakło życzeń świątecznych

Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 1 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 2 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 3 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 4 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 5 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 6 Klub Lidera 03.2018 - zdjęcie 7

   

Klub Lidera

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 16 lutego 2018 16:37

15 lutego 2018r. odbyły się kolejne zajęcia Klubu Lidera w ramach projektu: „Czas na zmiany”. Tym razem spotkanie odbyło się w niecodziennej scenerii Uczestnicy projektu zwiedzili miejscowy zamek i obejrzeli wystawę obrazów namalowanych przez artystów z różnych środowisk twórczych z całego kraju podczas IX Szydłowieckiego Pleneru Malarskiego Artystów Mazowsza im. Władysława Aleksandra Maleckiego. Na wystawę prezentowaną w Szydłowieckim Centrum Kultury „Zamek” zaprosił nas  utalentowany uczestnik projektu – Leszek Jankowski, którego obrazy znalazły się wśród  eksponowanych na wystawie  prac.

Klub Lidera - zdjęcie 1 Klub Lidera - zdjęcie 2

Więcej: Klub Lidera

   

TRENING KOMPETENCJI I UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH - uczestnicy projektu odbyli kolejne szkolenie

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 18 stycznia 2018 12:32

W dniach 8-14 stycznia br kwietnia uczestnicy projektu odbyli kolejne szkolenie w ramach realizowanego projektu „Czas na zmiany”. „Trening kompetencji i umiejętności społecznych".  To szkolenie składające się z dwóch części. Pierwsza część odbywała się w siedzibie PCPR w Szydłowcu, gdzie uczestnicy szkolenia przez pięć dni  pod okiem trenera Marcina Lewińskiego pracowali nad budowaniem pozytywnego obrazu samego siebie, kształtowaniem poczucia własnej wartości. Rozwijali umiejętności nawiązywania i podtrzymywania kontaktów interpersonalnych, budowania relacji opartych na zaufaniu i odpowiedzialności,  podejmowania decyzji, optymizmu i asertywności. Podczas szkolenia poznali znaczenie negocjacji jako istotnego procesu do osiągania porozumienia oraz narzędzia wpływu społecznego.

Dwa ostatnie dni  szkolenia odbywały się w Warszawie. Podczas warsztatów i ćwiczeń w terenie  uczestnicy szkolenia sprawdzali   w praktyce zdobytą wcześniej wiedzę. Pobyt w stolicy był również okazją do zwiedzania miasta. Uczestnicy projektu odwiedzili Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta i Barbakan oraz Stadion Narodowy.

Dużą atrakcją dla uczestników szkolenia był spektakl teatralny „Metoda” w Teatrze Polonia.

TRENING KOMPETENCJI I UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH - uczestnicy projektu odbyli kolejne szkolenie - zdjęcie 1 TRENING KOMPETENCJI I UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH - uczestnicy projektu odbyli kolejne szkolenie - zdjęcie 2

Więcej: TRENING KOMPETENCJI I UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH - uczestnicy projektu odbyli kolejne szkolenie

   

PIERWSZA POMOC

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 27 grudnia 2017 23:21

W dniach 13-15 grudnia br. uczestnicy drugiej edycji projektu „Czas na Zmiany” odbyli szkolenie pierwszej pomocy. Prowadząca zajęcia Aleksandra Kalbarczyk - instruktor pierwszej pomocy  przedstawiła zebranych tematykę pierwszej pomocy, obowiązujące regulacje prawne oraz obowiązkiem udzielania pomocy. Podczas trzydniowego szkolenia uczestnicy zajęć uczyli się jak ocenić stan poszkodowanego oraz jak należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia  i skutecznie wzywać pomoc specjalistyczną. Nauczyli się również jak postępować z osobą nieprzytomną, jak ułożyć ją w pozycji bezpiecznej oraz jak postępować w różnych sytuacjach zagrożenia życia. Po pozytywnie zdanym egzaminie pisemnym i praktycznym uczestnicy szkolenia uzyskali międzynarodowy certyfikat ratownika pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i pierwszej pomocy.

PIERWSZA POMOC - zdjęcie 1 PIERWSZA POMOC - zdjęcie 2

Więcej: PIERWSZA POMOC

   

Klub Lidera

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk środa, 20 grudnia 2017 19:27

Klub Lidera

Od 13.01,2017 do 26.10.2017 w ramach projektu „Czas na zmiany" działał Klub Lidera.

Uczestnicy projektu bardzo chętnie przychodzili na spotkania organizowane raz w tygodniu w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie . W ramach spotkań, które prowadził Julian Włodarczyk organizowane były wyjazdy do okolicznych miejscowości, gdzie odbywały się integracyjne imprezy np. pieczenie kiełbasek, poczęstunek napojami zimnymi i słodyczami. Większość spotkań odbywała się jednak w samej siedzibie PCPR gdzie uczestnicy dzielili się swoimi problemami związanymi z niepełnosprawnością, z funkcjonowaniem w życiu codziennym, gdzie napotykali różne bariery, zarówno architektoniczne, jaki i mentalne. Na pokazowych filmach zapoznawali się z zżyciem ludzi niepełnosprawnych, którzy mimo swojej niepełnosprawności osiągali sukcesy i przełamywali bariery tkwiące w nich samych.

Należy stwierdzić, że spotkania bardzo zintegrowały całą grupę uczestników. Stali się bardziej otwarci na świat, nawiązywali przyjaźnie i wzajemnie się wspierali.

Podczas spotkań uczestnicy Klubu Lidera byli częstowani kawą, herbatą, słodyczami a podczas wyjazdów na grilla, kiełbaskami i Chlebem i napojami.

 

 

Klub lidera - zdjęcie 1 Klub lidera - zdjęcie 2 Klub lidera - zdjęcie 3 Klub lidera - zdjęcie 4

   

Zaproszenie do udziału w projekcie

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk środa, 20 grudnia 2017 12:04

Loga Fundusze Europejskie Program Regionalny + Mazowsze Serce Polski + Unia Europejska Europejski Fundusz SpołecznyFundacja United Way Polska wraz z partnerem Industry Personnel Services Sp. z o.o. realizuje w ramach osi IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, działanie 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, projekt Akcja Aktywizacja którego celem jest włączenie społeczne 200 osób (120 kobiet, 80 mężczyzn) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z woj. mazowieckiego. Program jest realizowany  w okresie od 10.2017 r. - 08.2019 r.

Grupę docelową stanowi 200 osób (120 kobiet, 80 mężczyzn), wśród nich:

 • osoby bezrobotne ,
 • długotrwale bezrobotne,
 • osoby zagrożone ubóstwem  lub wykluczone społecznie,
 • osoby z niepełnosprawnościami,
 • osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub z niepełnosprawnością sprzężoną,
 • osoby z zaburzeniami psychicznymi, w tym osoby z niepełnosprawnością  intelektualną i osoby z całościowymi zaburzeniami rozwoju,
 • osoby doznające wykluczenia społecznego lub zagrożone ubóstwem.

W ramach projektu przewidujemy realizację następujących działań:

 1. staże zawodowe oraz stypendium stażowe,
 2. warsztaty aktywnego poszukiwania pracy,
 3. szkolenia i kursy podnoszące kompetencje i kwalifikacje zawodowe,
 4. indywidualne pośrednictwo pracy,
 5. indywidualne poradnictwo zawodowe ,
 6. indywidualną diagnozę potrzeb i potencjałów uczestników przygotowaną przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów,
 7. indywidualne wsparcie psychologiczne, w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społecznych,
 8. poradnictwo psychospołeczne, obywatelskie i prawne oraz prowadzenie animacji lokalnych.

W wyniku realizacji projektu „Akcja Aktywizacja” 80 osób nabędzie kompetencje społeczne, a 108 ( 65 kobiet, 43 mężczyzn) uzyska kwalifikacje zawodowe, co przyniesie długofalową wartość, nabycie wiedzy i umiejętności do wykorzystania w przyszłej pracy.
Ponadto szacujemy, że 130 osób (78 kobiet, 52 mężczyzn) rozpocznie poszukiwanie pracy a 70 osób tj. 42 kobiety oraz 28 mężczyzn zdobędzie zatrudnienie.

Wartość projektu ogółem : 2 706 782,60 zł
Wkład UE:2 165 426,08 zł
Poziom dofinansowania: 95%

 

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie PCPR przy ul. Metalowej 7 w Szydłowcu.


Logo Industry Personnel ServicesLogo United Way Polska

 

 

 

 

   

zaproszenie do udziału w projekcie

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk środa, 18 października 2017 12:04

Loga Fundusze Europejskie Program Regionalny + Mazowsze Serce Polski + Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu od 1 stycznia 2017r. realizuje projekt  systemowy  „CZAS NA ZMIANY” dofinansowywany  ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działanie 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Okres realizacji projektu: od 01.01.2017r. do 30.09.2018r.

Projekt realizowany jest w dwóch edycjach: od 01.01.2017r. do 30 .11.2017r. oraz od 01.11.2017r. do 30.09.2018r.

Całkowita wartość projektu 540 973,33 w tym:

 • 432 778,66 zł - dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
 • 108 194,67 zł - wkład własny Powiatu Szydłowieckiego 

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji projektu „Czas na zmiany” niepracujące osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub równoważny dokument, będące w wieku aktywności zawodowej (w wieku 18-60 lat), oraz młode osoby (w wieku 15-25 lat) opuszczające rodziny zastępcze i placówki opiekuńczo-wychowawcze zamieszkujące na terenie powiatu szydłowieckiego.

Projekt  oferuje bezpłatne uczestnictwo w kompleksowym programie aktywizacyjno -szkoleniowym obejmującym:

 • wsparcie rozwojowe i tutoring
 • poradnictwo psychologiczne
 • trening kompetencji i umiejętności społecznych
 • szkolenie pierwszej pomocy
 • szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe
 • aktywizację społeczno-zdrowotną, w tym uczestnictwo w Klubie Lidera, arteterapię i zajęcia rehabilitacyjno-sportowe i edukacji prozdrowotnej
 • warsztaty psychologiczne z zabiegami rehabilitacyjnymi
 • wyjazdy aktywizacyjne ze zwiedzaniem przedsiębiorstw ekonomii społecznej

 

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne do siedziby PCPR przy ul. Metalowej 7 w Szydłowcu w poniedziałek 6 listopada 2017 r.  o godzinie 13.00.

   

Informacja o projekcie

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk środa, 18 października 2017 11:44

Loga Fundusze Europejskie Program Regionalny + Mazowsze Serce Polski + Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

„CZAS NA ZMIANY”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu od 1 stycznia 2017r. realizuje projekt  systemowy  „CZAS NA ZMIANY” dofinansowywany  ze środków Unii Europejskiej,
z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działanie 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Okres realizacji projektu: od 01.01.2017r. do 30.09.2018r.

Projekt realizowany jest w dwóch edycjach: od 01.01.2017r. do 30 .11.2017r. oraz od 01.11.2017r. do 30.09.2018r.

Całkowita wartość projektu 540 973,33 w tym:

 • 432 778,66 zł - dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
 • 108 194,67 zł - wkład własny Powiatu Szydłowieckiego 

Grupę docelową projektu stanowią osoby z terenu Powiatu Szydłowieckiego w tym:

osoby z niepełnosprawnością w wieku 18-60 lat, posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub równoważny dokument oraz wychowankowie pieczy zastępczej w wieku 15-25 lat, mające motywację do rozwoju kompetencji, podnoszenia kwalifikacji i podjęcia pracy.

Cel i założenia projektu

Cel główny: Zwiększenie szans na zatrudnienie 39 osób wykluczonych i zagrożonych
wykluczeniem społecznym (w tym 23 kobiet  i 16 mężczyzn) oraz ograniczenie 
zjawiska wykluczenia społecznego i ubóstwa na terenie powiatu szydłowieckiego   
w okresie 01/2017 – 09/2018.

Cele szczegółowe:

 • Zwiększenie motywacji do działań mających na celu rozwój osobisty,
 • Podniesienie umiejętności psychospołecznych,
 • Poprawa stanu psychofizycznego,
 • Integracja środowiskowa wśród uczestników i otoczenia grupy docelowej
 • Wzrost kompetencji i kwalifikacji zawodowych,
 • Podjęcie zatrudnienia przez  min.8 uczestników

W zależności od zdiagnozowanych potrzeb i indywidualnej ścieżki reintegracji projekt przewiduje bezpłatne uczestnictwo w kompleksowym programie aktywizacyjno szkoleniowym obejmującym:

 • diagnozę  indywidualnych potrzeb i potencjałów uczestników projektu
 • pracę socjalną
 • treningi kompetencji i umiejętności społecznych mające na celu rozwój umiejętności komunikowania się, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, budowania relacji opartych na zaufaniu i odpowiedzialności,  poprawy samodzielności, umiejętności budowania własnego systemu wartości, tworzenie własnej hierarchii wartości postaw i zachowań, umiejętności podejmowania decyzji
 • szkolenia pierwszej pomocy
 • aktywizację  społeczno –zdrowotną  w tym: uczestnictwo w Klubie Lidera, arteterapia i zajęcia rehabilitacyjno-sportowe i edukacji prozdrowotnej
 • warsztaty psychologiczne z zabiegami rehabilitacyjnymi
 • poradnictwo (m.in. prawne, psychologiczne oraz wsparcie rozwojowe i tutoring);
 • kursy zawodowe
 • wyjazdy aktywizacyjne ze zwiedzaniem przedsiębiorstw ekonomii społecznej

Przedsięwzięcia realizowane będą na miejscu i w formie wyjazdowej. Szczegółowych informacji udzielamy w PCPR.

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w dniu 6 listopada br. o godz. 13.00 w siedzibie PCPR w Szydłowcu przy ul. Metalowej 7.

   

Wyprawa do rezerwatu Piekło k. Niekłania

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk piątek, 09 czerwca 2017 20:44

6 czerwca br. uczestnicy zajęć  sportowych oraz spotkań Klubu Lidera odbywających się w ramach projektu  „Czas na zmiany” wzięli udział w wycieczce do rezerwatu przyrody Skałki Piekło pod Niekłaniem. 1,5 km odcinek trasy od parkingu do rezerwatu uczestnicy wycieczki pokonali maszerując z kijkami nordic –walking. Podczas pokonywania trasy maszerujący odpoczywali przy rozstawionych przez Nadleśnictwo Stąporków tablicach z informacjami, z których można dowiedzieli się wielu  ciekawych rzeczy np. o leśnym pszczelarstwie – bartnictwie, występujących na tym terenie drzewach oraz żyjących w na tym obszarze zwierzętach.

Więcej: Wyprawa do rezerwatu Piekło k. Niekłania

   

Trening kompetencji i umiejętności społecznych

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk środa, 05 kwietnia 2017 22:29

Uczestnicy projektu otrzymali kolejne wsparcie w ramach realizowanego projektu „Czas na zmiany”. W dniach od 27 marca do 2 kwietnia uczestniczyli w szkoleniu  "Trening kompetencji i umiejętności społecznych". Szkolenie składało się z dwóch części. Pierwsza część miała charakter stacjonarny, odbywała się w sali wykładowej gdzie uczestnicy projektu pod okiem trenera Marcina Lewińskiego ćwiczyli umiejętności behawioralne ze szczególnym zwróceniem uwagi na aspekt motywacyjny i radzenia sobie ze stresem. Rozwijali  swoje umiejętność  komunikowanie się, budowania relacji opartych na zaufaniu i odpowiedzialności,  podejmowania decyzji, optymizmu i asertywności.

Więcej: Trening kompetencji i umiejętności społecznych

   

Dzień Kobiet w Klubie Lidera

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk wtorek, 14 marca 2017 18:20

9 marca 2017 r.  uczestnicy Klubu Lidera świętowali Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji prowadzący zajęcia Julian Włodarczyk oraz panowie uczestniczący w  spotkaniu  złożyli życzenia beneficjentkom projektu oraz paniom pracującym w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu. Miłą niespodziankę sprawił jeden z uczestników projektu p. Leszek Jankowski ofiarowując na ręce p. dyrektor Marii Michalskiej - wszystkim paniom pracującym w PCPR  -namalowany przez siebie obraz.  Były tradycyjnie kwiaty i słodki poczęstunek.

Więcej: Dzień Kobiet w Klubie Lidera

   

Klub Lidera

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk środa, 15 lutego 2017 17:37

Za nami pierwsze styczniowe spotkania  Klub Lidera.  KLUB Lidera to regularne, cotygodniowe spotkania uczestników projektu ‘Czas na zmiany” oraz osób z tzw otoczenia projektu  na których poruszane są różne tematy bliskie uczestnikom,. Podczas spotkań rozmawia się o zainteresowaniach, mówi się o lękach i obawach.

Spotkania Klubu Lidera prowadzone przez  Juliana Włodarczyka  będą odbywały się regularnie w każdy czwartek.

Na prośbę uczestników  spotkań głównym poruszanym tematem było zapoznanie  przybyłych osób
z założeniami i celami realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie projektu „Czas na zmiany”.

Więcej: Klub Lidera

   

Pierwsza Pomoc

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk wtorek, 28 lutego 2017 23:44

W dniach 21 – 23 lutego br. beneficjenci projektu „Czas na Zmiany” odbyli szkolenie pierwszej pomocy. Prowadzący zajęcia trener instruktor Pierwszej Pomocy EFS  Marcin Lewiński zapoznał zebranych z tematyką pierwszej pomocy, regulacjami prawnymi oraz obowiązkiem pomocy. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się m.in. jak należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia, ocenić stan poszkodowanego  i skutecznie wzywać pomoc specjalistyczną oraz na czym polegają zabiegi podtrzymujące życie. Nauczyli się również jak postępować z osobą nieprzytomną, jak ułożyć ją w pozycji bezpiecznej oraz jak postępować w różnych sytuacjach zagrożenia życia.

Więcej: Pierwsza Pomoc

   

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE „CZAS NA ZMIANY ”

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 01 lutego 2017 02:04

Loga Fundusze Europejskie Program Regionalny + Mazowsze Serce Polski + Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

 

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE „CZAS NA ZMIANY ”

 

§ 1 Informacje ogólne

 1. Regulamin określa ramowe zasady rekrutacji oraz warunki uczestnictwa w projekcie „CZAS NA ZMIANY ”, współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa IX „Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem”, działanie 9.1 „Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu
 2. Projekt w trybie pozakonkursowym „CZAS NA ZMIANY” realizowany jest w okresie od 1 stycznia 2017 r. do 30 września 2018 r.

 

Więcej: REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE „CZAS NA ZMIANY ”

   

Pliki do pobrania

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 31 stycznia 2017 02:17

Loga Fundusze Europejskie Program Regionalny + Mazowsze Serce Polski + Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Pliki do pobrania:

   

„CZAS NA ZMIANY”

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 03 stycznia 2017 22:12

Loga Fundusze Europejskie Program Regionalny + Mazowsze Serce Polski + Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

„CZAS NA ZMIANY”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu od 1 stycznia 2017r. przystąpiło  do realizacji projektu  systemowego  „CZAS NA ZMIANY” dofinansowanego  ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działanie 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Okres realizacji projektu: od 01.01.2017r. do 30.09.2018r. w dwóch edycjach od 01.01.2017r. do 30 .11.2017r. oraz od 01.11.2017r. do 30.09.2018r.

Całkowita wartość projektu 540 973,33 w tym:

 

Więcej: „CZAS NA ZMIANY”