Szkolenia w Zakopanem

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

 

Po zakwaterowaniu się w willi "Cztery Pory Roku" uczestnicy wyruszyli, by zwiedzić Zakopane. Wieczorem mieli okazję obejrzeć film w kinie plenerowym na Krupówkach. W następnych dniach w godzinach przedpołudniowych odbywały się szkolenia i warsztaty. Jednym ze szkoleń był "Trening Kompetencji i Umiejętności Życiowych" przeprowadzony przez Pana Marcina Lewińskiego. Szkolenie to miało na celu ćwiczenie umiejętności behawioralnych uczestników projektu ze szczególnym zwróceniem uwagi na aspekt motywacyjny, umiejętności radzenia sobie ze stresem, komunikacji, pracy zespołowej, uczenia się optymizmu i asertywności. Dużym zainteresowaniem cieszyły się "Warsztaty Aktywnego Poszukiwania Pracy", podczas których uczestnicy nabyli umiejętność budowania sieci kontaktów jako najbardziej skutecznej metody poszukiwania zatrudnienia, przygotowywania dokumentów aplikacyjnych dla pracodawcy, autoprezentacji, samoświadomości własnych możliwości, predyspozycji i kwalifikacji, analizy ofert pracy, zdobywali wiedzę o elastycznych formach zatrudnienia oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej.zdjęcie 01

Po wytężonej pracy umysłowej organizatorzy zadbali o aktywny wypoczynek. Największą atrakcją był spływ Dunajcem. Górale płynący tratwami bardzo ciekawie i z humorem opowiadali o górach, a uczestnicy spływu świetnie się bawili, tak więc czas spędzony na rzece upłynął bardzo szybko i w miłej atmosferze. Innym razem uczestnicy wyruszyli na spacer Doliną Chochołowską, później Doliną Kościeliską. Większość bardzo wytrwale pokonała dystans prawie 10 km... Dla tych którzy mieli problemy z poruszaniem zapewniono dojazd bryczkami. Niezapomnianym przeżyciem była wycieczka nad Morskie Oko. Entuzjastycznie przyjęte przez uczestników były wieczory spędzone w Kościelisku, podczas których odbywały się ogniska połączone z pieczeniem kiełbasy i występami kapeli góralskiej Jednego wieczoru wszyscy uczestnicy mieli okazję wysłuchać pięknego koncertu muzyki poważnej w kościele na Krzeptówkach. Część grupy nabyła umiejętność nurkowania podczas szybkiego kursu w aquaparku w Zakopanem.

zdjęcie 01

zdjęcie 01

 

W drodze powrotnej do domu uczestnicy zatrzymali się w Krakowie, gdzie zwiedzili Wawel, Kościół Mariacki jak również modlili się przy grobie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. Po dwóch tygodniach pobytu wszyscy wrócili w pełni wypoczęci i zintegrowani.

Więcej zdjęć w galerii.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego