Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szydłowcu

Świadczenie dobry start w pieczy zastępczej

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk środa, 29 sierpnia 2018 18:12

Logo Dobry Start

Program „Dobry start” jest ważnym komponentem kompleksowej i długofalowej polityki rodzinnej. Program ten skierowany jest także do dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej, zarówno w jej formach rodzinnych, jak i instytucjonalnych (w tym w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, zwanych potocznie domami dziecka), a także do osób przebywających w pieczy zastępczej na podstawie art. 37 ust 2 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz osób usamodzielnianych na podstawie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Wnioski można pobrać ze strony Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, jak również bezpośrednio w placówce PCPR.

Więcej: Świadczenie dobry start w pieczy zastępczej

 

Wyjeźd aktywizacyjny do Warszawy

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 20 listopada 2019 13:41

Loga FEPR RP MSP UEEFS

TERAZ TY!


16 listopada 2019r. (sobota) beneficjenci projektu TERAZ TY!  dofinansowanego  ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działanie 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Uczestniczyli w wyjeździe aktywizacyjnym do Warszawy.

Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z zasadami działania i zwiedzenie przedsiębiorstwa społecznego Kuchnia Konfliktu. Jest to restauracja mieszcząca się na ulicy Wilczej w Warszawie, która zatrudnia cudzoziemców gotujących dania z krajów swojego pochodzenia. Celem przedsiębiorstwa jest nie tylko zatrudnianie obcokrajowców ale także pomoc w znalezieniu mieszkania i załatwieniu spraw urzędowych.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego, gdzie podopieczni uczestniczyli w lekcjach muzealnych. Podsumowaniem dnia był wieczorny koncert zespołu De Mono w Arenie Ursynów podczas 25 Wielkiej Gali Integracji. Galę poprowadzili: Beata Wachowiak-Zwara i Tomasz Wolny. Wielka Gala Integracji to największe święto osób z niepełnosprawnością w Polsce, organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, podsumowujące roczne działania Integracji na rzecz osób z niepełnosprawnością.

 

 

Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 16 kwietnia 2020 07:07

Logo PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. W ramach modułu III programu udzielana jest pomoc finansowa osobom niepełnosprawnym, które na skutek wystąpienia zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii utraciły w okresie od 9 marca 2020 roku do 4 września 2020 roku możliwość korzystania z opieki świadczonej w placówce rehabilitacyjnej przez co najmniej 5 kolejnych dni roboczych. Pomoc udzielana jest w formie dofinansowania kosztów związanych z zapewnieniem opieki w warunkach domowych (świadczenie 500 zł miesięcznie na jedną osobę niepełnosprawną na okres nie dłuższy niż 3 miesiące).

Z tej formy pomocy mogą skorzystać osoby posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (a w przypadku osób do 16. roku życia – aktualne orzeczenie o niepełnosprawności). W imieniu osób niepełnoletnich oraz ubezwłasnowolnionych częściowo lub całkowicie z wnioskiem mogą wystąpić opiekunowie prawni tych osób. Wsparcie mogą również uzyskać osoby, których niepełnosprawność potwierdzona została orzeczeniem  wydanym przez lekarza orzecznika ZUS.

 

Więcej: Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi

   

Aktywny Samorząd w 2021 roku

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 28 lutego 2020 22:53

Aktywny samorząd w 2021 roku

Zarząd Funduszu przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” w 2021 roku.

Aktywny Samorząd logo

 

Terminy rozpoczęcia i zakończenia przyjmowania wniosków w 2021 roku:

Moduł I

01.03.2021 r. – 31.08.2021 r.

Moduł II

01.03.2021 r. – 31.03.2021 r. (rok akademicki 2020/2021)

01.08.2021 r. – 10.10.2021 r. (rok akademicki 2020/2021)

Także w 2021 roku wnioski o dofinansowanie będą rejestrowane przez Internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) - bez straty czasu, wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.

Wniosek o dofinansowanie w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) można złożyć
już od dnia 1 marca 2021 r.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą korzystać w  systemie SOW
z  różnych  form pomocy w zakresie złożenia wniosku: kreatora ułatwiającego aplikowanie
o środki, infolinii, a także mobilnego asystenta osoby niepełnosprawnej oraz pracownika PFRON w punktach informacyjnych SOW, zlokalizowanych we wszystkich wojewódzkich oddziałach PFRON.

Więcej: Aktywny Samorząd w 2021 roku

 

Powiat Szydłowiecki w 2022 roku będzie realizować Program Opieka Wytchnieniowa – edycja 2022

Uwaga, otwiera nowe okno. DrukujEmail

Wpisany przez Marek Tomczyk środa, 16 lutego 2022 10:35

Flaga Polski oraz Godło Polski

Powiat Szydłowiecki w 2022 roku będzie realizować Program Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej – edycja 2022 i Program Opieka Wytchnieniowa – edycja 2022. W dniu 15 lutego 2022r. zostały podpisane przez Starostę Szydłowieckiego  - Włodzimierza Górlickiego,  Wicestarostę – Anitę Gołosz i Skarbnika- Dorotę Jakubczyk  umowy  z Wojewodą Mazowieckim na realizację przedmiotowych programów.

 


Więcej: Powiat Szydłowiecki w 2022 roku będzie realizować Program Opieka Wytchnieniowa – edycja 2022

   

Strona 11 z 52